Ar astronomiju saistītas vietas Latvijā

Starspace Observatorija

SIA StarSpace viens no galvenajiem mērķiem ir astronomijas popularizēšana un sabiedrības izglītošana astronomijā un ar to saistītajās nozarēs. 

Lai jums būtu iespējams ne tikai smelties teorētiskas zināšanas vortālā un publiskajās lekcijās, bet arī praktiski pašam pavērot teleskopā dažādus visuma objektus, ir pieejama moderna publiskā observatorija Suntažos.

SIA StarSpace piedāvāto lekciju, viktorīnu, spēļu, fizikas eksperimentu un debess objektu novērojumu klāsts var papildināt jūsu rīkoto pasākumu, piešķirot tam īpašu noskaņu.

 

  +371 29120445

  info@starspace.lv

 http://www.starspace.lv

Lielzeltiņu Observatorija

Lielzeltiņu observatorija – laba vieta kur jūs uzzināsiet vairāk par Visumu un pēc zvaigžņu novērojumiem ir iespējams atpūsties mūsu viesu namā.

 

  +371 22082212

  sklimanskis@gmail.com

 Facebook

Baldones Observatorija

Kūrorta pilsētiņas Baldone tuvumā, meža ielokā atrodas Baldones Šmita teleskops, kas ir unikāls liela redzeslauka instruments, lielākais Baltijā un divpadsmitais  lielākais šādas sistēmas teleskops pasaulē. Teleskops ir paredzēts gan tiešajiem, gan spektrālajiem debess ķermeņu novērojumiem. Baldones observatorija ir vienīgā profesionālā observatorija Latvijā, kur nodarbojas ar novērojumiem optiskajā diapazonā.​

 

  +371 29266797

vija.eglite@inbox.lv

 http://www.baldonesobservatorija.lv/

Meteorītu muzejs

Meteorītu muzejs Meteoriti.LV ir pirmais meteorītikas muzejs Latvijā, tā fondos glabājas vairāk kā 10% paraugu no visiem novērotajiem uz Zemes nokritušajiem meteorītiem.

 

  +371 25453600

info@meteoriti.lv

http://www.meteoriti.lv/

 https://www.facebook.com/Meteoriti.LV/

Frīdriha Candera un Latvijas astronomijas kolekcija

Ekspozīcijā var iepazīties ar kosmosa apguvi pagājušā gadsimtā, uzsvērts F. Candera devums šajā jomā. Iespējams apskatīt zinātnieka diplomdarba 1. daļu un 2. daļu, viņa fotogrāfiju, kas pabijusi kosmosā, citus oriģinālus ar kosmonautiku saistītus priekšmetus. Krājumā glabājas mākslinieka Jura Zvirbuļa kosmosa tēmai veltīto akvareļu cikls. Apskatāma plaša meteorītu kolekcija, ir arī Mēness meteorīta paraugs. Ar ekspozīciju iespējams iepazīties attālināti video tūrē.

 

https://www.lu.lv/muzejs/kolekcijas/fridriha-candera-un-latvijas-astronomijas-kolekcija/

 

Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas Centrs

Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu Institūts “Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas Centrs” (IZI VSRC) ir zinātnes izglītības centrs, kas specializējies augstas kvalitātes nākotnes pētniecisko pakalpojumu īstenošanā kosmosa tehnoloģiju un signālapstrādes zinātnes jomās. IZI VSRC stratēģiskais mērķis ir kļūt par globālu pētniecisko pakalpojumu sniedzēju astronomijas un kosmisko tehnoloģiju jomā, izveidot starptautiski konkurētspējīgu, sabalansētu un ilgtspējīgu pētnieku komandu, kā arī starptautiski konkurētspējīgu un pieprasītu zinātniskās infrastruktūras pētniecisko kompleksu.

 

  +371 63629656

virac@venta.lv

https://www.virac.eu/