Latvijas Astronomijas biedrība Latvijas Astronomijas biedrība
www.lab.lv
Pirmdiena, 2021.gada 12.aprīlis, gada 102.diena, atlikušas 263. JD2459316.5 Mēness fāze: 0d

Latvijas skolēnu atklātās astronomijas olimpiādes

Vispārīga informācija 


Latvijā skolēnu astronomijas olimpiādes notiek regulāri jau kopš 1973. gada. Katru gadu aprīļa vidū skolēniem no Latvijas un arī citām valstīm, iepriekš piesakoties, ir iespēja piedalīties Latvijas atklātajā astronomijas olimpiādē. Šis pasākums nedaudz atšķiras no citām skolēnu olimpiādēm. Olimpiādē var piedalīties jebkurš 8.-12. klases skolēns, neatkarīgi no viņa zināšanu līmeņa astronomijā. Olimpiāde notiek divās kārtās. Pirmajā neklātienes kārt\ā uzdevumu risināšanas laikā var izmantot jebkurus palīgmateriālus. Otrā kārta notiek klātienē Latvijas Universitātes telpās.

Ņemot vērā pašreizējo ārkārtas stāvokli Latvijā, 2020. gadā tiks rīkota Latvijas 48. atklātās astronomijas olimpiādes viena kārta – neklātienes kārta, kas notiks 21. aprīlī no plkst. 15.00 - 19.00 tiešsaistē.

Skolēnus olimpiādei var pieteikt skolas skolotājs vai astronomijas pulciņa vadītājs. Sīkāku informāciju par pieteikšanu var saņemt, nosūtot e-pastu uz adresi inese.dudareva@lu.lv. Skolēnus varēs pieteikt olimpiādei līdz 20. aprīlim, skolēniem jāreģistrējas olimpiādei līdz 21. aprīlim plkst. 12.00.
 
Olimpiādes galvenā balva - Celestron Skymaster 15x70 binoklis no ieskaties.lv. Godalgoto vietu ieguvēji balvās saņems arī iespēju bez maksas apmeklēt Lielzeltiņu observatoriju un Starspace observatoriju, kā arī žurnālu "Zvaigžņotā Debess".

Iepriekšējo gadu neklātienes kārtas olimpiādes uzdevumi ir pieejami vietnē www.skolas.lu.lv Olimpiādes/astronomijas olimpiādes.

 

 

© 2004-2021 LAB www.lab.lv